giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

22.5% written as a fraction in simplest form
two irrational and one rational number between 9 and 10
whats 815 gal/h= qt/sec
President Wilson’s policy of Moral Diplomacy concentrated on building railroads in other countries? democracies in other countries. economic alliances with othe
Nine fewer than half a number is five more than four times the number. Define a variable, write an equation, and solve to find the number.
Jerry had an average score of 85 on his first 8 quizzes. He had an average score of 81 on his first nine quizzes. What score did he earn on his ninth quiz? s
what is the answer to this question the hikers want to share their water evenly so that each member has the same amount. how much water dies each hiker recieve
Omarion has 9/10 of pages in a book remaining to read for school. He reads 2/3 of the remaining pages over the weekend. What fraction of the book does Omarion t
Explain how you can round 25.691 to the greatest place
What was the declared U.S. foreign policy in the 1930s? A. Montevideo B. Good Neighbor C. Monroe Doctrine D. Manifest Destiny