nickaaron28393
nickaaron28393 nickaaron28393
  • 01-12-2020
  • Spanish
contestada

5 pounds of apples cost $12. At this price, how much do 3 pounds of apple cost? Show your work using proportion or ratio table.

Respuesta :

renteria53 renteria53
  • 01-12-2020
What does this have to do with Spanish?
Answer Link

Otras preguntas

which factor will decrease in response to increased cardiorespiratory fitness
Which pair of symbols represents a metalloid and a noble gas?(1) Si and Bi (3) Ge and Te (2) As and Ar (4) Ne and Xe
what group took over japan after 1930
Which sentence correctly uses an objective case pronoun? A. You and him did a wonderful job decorating the house. B. The players in the outfield are Lisa, her,
Justify each of your steps using number properties 2x+3y+2x-2y-3x
In the post–World War II period, which issue is most closely associated with the boundaries created for newly independent African countries? (1) expansion of ur
which was an argument for Japanese imperial expansion
A theme park has a log that can hold 12 people. They also have a weight limit of 1500 lbs per log for safety reason. If the average adult weighs 150 lbs, the av
Where did Aeneas come to rome from
Jaime bought 2 puzzles for $5.00 and 3 puzzles for $7.50. Write and solve an equation to find the Cost of 15 puzzles. Tell what the variables represent.