kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

the head of a woman from benin ( 0.0.22) shows the influence of european trade routes, as well as having local spiritual significance.
Describe the Aztec Empire.
The graph shows the relationship between the amount of time that a backpacker hikes and the distance traveled.What does (5,6) represent?What is the equation of
In poetry, meter is the pattern of
Answered A student wants to measure the temperature of a solution. The student takes 10 measurements and determines that the temperature is about 24.6 degrees
major criticisms of social psychology are that it is trivial because it documents the obvious and that it is because the findings could be used to manipulate pe
bibliography at least four should be used​
according to the following reaction, how many moles of silver chloride will be formed upon the complete reaction of 25.5 grams of silver nitrate with excess cop
a nurse is assessing a client with multiple myeloma. due to this condition, what will this client be at risk for?
xi. (a) What is faulting (b) What are the types of faults (c) Describe the features associated with faulting of the earth crust xii. Explain different periods o