banksjada4 banksjada4
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

On Monday, I bought 1 dog and 2 cats for a total cost of $6.75. On Tuesday, /
bought 1 dog and 3 cats for a total cost of $9.25. Can you find the price of each
item

Respuesta :

22wwingren 22wwingren
  • 01-12-2020
$2.31 each is the answer
Answer Link

Otras preguntas

13,665+ ? =15,869 Pls i need help!!!
Can y'all help me with my math problem please
Would anyone care to explain how to get through this problem in the photo? I'm at a complete dead end! Any help would be appreciated!
helppp, its equation balancing! the answer is C but how?
decribe the counter clockwise rotation that maps angles
Clarence is buying a pack of treats for his bacon-loving dog, Buster. A pack of Canine Crisps has 15 bacon treats and 20 peanut butter treats. A pack of BowWow
MGA KILALANG TAO NOONG PANAHON NG RENAISSANCE AT ANG KANILANG AMBAG. ASYA: AMBAG: AFRICA: AMBAG: EUROPE: AMBAG: N. AMERICA: AMBAG: AUSTRALIA: AMBAG: S. AMERICA:
3.9) If the cost of a pencil is Rs 12, find the cost of 5 such pencials.​
Hi guys, me again, need help on this pls.
How many triangles are there in a rectangle?