srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

A tally was made of the number of times each flavor of pudding was chosen by students in a school's cafeteria. Which measure of central tendency should the caf
Given these equations x+y=9.0 0.50x+0.20y=4.05
Who founded Hull House in Chicago in 1889?
Knew you not Pompey? Many a time and oft Have you climb'd up to walls and battlements, To towers and windows, yea, to chimney-tops, Your infants in your arms, a
which plural noun always takes a singular verb
Slavery could never exist in any territory newly acquired by the United States from Mexico according to the: Missouri Compromise Compromise of 1850 Kansas-Nebra
how important is it to have a name?
It is best to say "no" apologetically than to say it in a firm tone
2y=-8 which set of steps shows the solution to the equation
King Sundiata and Mansa Musa were leaders of the