jazzjatain jazzjatain
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

4 avocados cost $0.76 At this rate, how much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mirajbow84 mirajbow84
  • 01-12-2020

Answer:

9 avocados cost $1.71

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which statement about the cell wall is true? a. It controls protein synthesis. b. It gives the animal cell its shape. c. It is surrounded by the cell membrane.
Which one is an advantage of a multicellular organism? A. Specialized cells perform specific functions. B. Smaller cells operate more efficiently. C. Different
Relationship B has a greater rate than Relationship A. The graph represents Relationship A. Which table could represent Relationship B? A. Time (weeks) -2- -5-
What is the sum of 3/2x and 7/4x
what prefix before saccharide would you use to describe sucrose
Balls 1 and 2 are each thrown horizontally from the same height above level ground, but balls 2 has a great initial velocity after leaving the thrower's hand.
Nitrogen gas (N2) and hydrogen gas (H2) combine to form ammonia (NH3). Which equation correctly represents this reaction? A. N + H → NH B. 2N2+ H2 → 3NH3 C. 2NH
Which is most likely to happen to a population that becomes anatomically isolated from the rest of its species? a. The entire species will become extinct. b. Th
What is the answer to 17=5k-2
Julio is given $10 in allowance money. He heads down to the store and finds two games that he can buy. In comparing the prices of these goods, Julio is using mo