shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

How to make a mixed fraction
PLEASE CHECK MY ANSWERS (PART 2)
Cheryl has some oranges. She puts the oranges into p boxes of 3 oranges each and has 2 oranges left. Find the total number of oranges Cheryl has in terms of
briefly describe Theodore Geisel's career in advertising
A bottle of fruit juice is 800 milliliters. How many liters of fruit juice are in 120 bottles?
why did texans drive their cattle to towns in the midwest
how many peanuts will each person get if 3 people share 1/5 pound of peanuts equally write and solve a division equation to represent the problem
why do people join interest groups?
events of ww2 that led to UDHR
how do I solve for x in x^2 - 8x + 12 = 0 using factoring?