tendaddiellywo
tendaddiellywo tendaddiellywo
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

If six orange cost 534 how much one orange cost

Respuesta :

highskye1
highskye1 highskye1
  • 12-10-2016
assuming you meant $5.34 the answer would be 0.84 cents per orange
Answer Link

Otras preguntas

7. The relation y = 7x + 35 represents the monthly cost y (in dollars) of a group of x members joining the fitness club. a. Identify the independent and depende
Find the value of x that makes m ∥ n please help me
1.) Is it possible for an object to move in a direction that is different from the direction of the net force acting on the object? (an example would be much ap
share out £20 between bill and sue in the ratio 3:2
plz fill this out its about Costa Rica it would mean a lot
In the context of the involvement of multinational corporations (MNCs) and human rights, identify the true statements about China. (Check all that apply.) A. Mu
Pls help me! I’ll help u if u do!!
In the scientific method, questioning does which of the following?
24 + 32 = _ (3 +4) Grid in the number that makes the equation below true.
please help me? please and thanks