Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

Etta bought 11.5 yards of fabric selling for $0.90 per yard. What was the total cost?

Respuesta :

aryanaj85
aryanaj85 aryanaj85
  • 12-10-2016
you multiply 11.5 by .90. that will give you 10.35
Answer Link
Math1Yo
Math1Yo Math1Yo
  • 12-10-2016
You multiply 11.5 times 0.90 and get $10.35
Answer Link

Otras preguntas

The number 5/9 is an example of a Natural Number O Whole Number Integer ✓ Rational Number O Irrational Number
Which excerpt from Act V, scene iii of Romeo and Juliet best reflects the play’s overall theme?
which STD/STI can cause genital warts and cervical cancer A. Syphilis B. HPV C. Gonorrhea D. HIV/AIDS
The weight of a box varies directly as the volume of the box. If a 138-pound box has a volume of 23 gallons, what is the weight of a box that has a volume of 25
Jared ate1/4 of a loaf of bread. He cut the rest of the loaf into1/8-loaf slices. How many slices of bread did he cut?
Schuepfer Inc. bases its selling and administrative expense budget on budgeted unit sales. The sales budget shows 2,600 units are planned to be sold in March. T
If the cost of fencing a rectangular garden per meter is rupees 5 . Find the amount needed to do the fencing of the garden with length 400 m and breadth 150 m .
Which type of protein will fight disease? insulin antibodies ligaments genes
Biggest lake In the world?
AB = Round your answer to the nearest hundredth. B ? 2 25° С A