renes renes
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

petrally
petrally petrally
  • 11-10-2016
24 cents per fluid ounce
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of a want versus need
The area of a rectangle is 216 square inches. If the perimeter is 60 inches, find the length and width of the rectangle
1/4 + 1/2 + x= - 3/4 I know im asking a lot about those what is the x but this one actually was a tricky one to me i hope you guys can help me on this one. Than
Elephants drink 225 liters of water a day how many liters for 2 days
is 2,750 a reasonable answer for 917 x 33 ? explain.
help me please!? thanks :))
which best identifies a cause of the children decision to leave the cat behind?
Solve the equation for x. -2-3/4x=10a.) -16b.) 0c.) 16d.) -32/3
You can travel by boat between Mazatlán and Los Cabos. True False
To obey is better than __________ (Use your Bible to read 1 Samuel 15:22).