603468 603468
  • 14-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ASAP LOOK AT PICTURES

HELP ASAP LOOK AT PICTURES class=
HELP ASAP LOOK AT PICTURES class=
HELP ASAP LOOK AT PICTURES class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-11-2020

Answer:

Choice D

Step-by-step explanation:

When you find the unit price it will be easier to eliminate the other choices and to find the unit price I found the easiest numbers to work with, so if we do $5 divided by 2 lbs it'll give us $2.5 and that's our unit price. Then for the graphs we are left with choices C and D. So all we have to do is see which one has the line passing through point (2,5) which stands for 2 oranges and $5.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of an X-linked recessive disorder? A. Sickle cell disease B. Methemoglobinemia C. Color blindness D. Huntington disease
what is 1/16 as a whole number
What omnivores are in the arctic tundra?
The radius of a cylinder is 15 cm, and its volume, found using 3.14 to approximate pi, is 19,782 cm3. What is the height of the cylinder? ______cm
Emily is 4 years older than Grace. When their ages are added together they equal 26. How old is Emily?
How many people died in the Battle of Iwo Jima?
explain why solar energy is considered an inexhaustible source of energy
What are the three oceans that border Antarctica?
What are five consequences of World War I? Write your answer in an essay of at least 125 words
why did slavery spread in the south