adrianabrandiswb adrianabrandiswb
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

apples costs $1.98 per pound, how much does 1.5 pounds of apples cost

Respuesta :

jrasmusse8944
jrasmusse8944 jrasmusse8944
  • 13-11-2020

Answer:

$2.97

Step-by-step explanation:

Answer Link
sabyynyar
sabyynyar sabyynyar
  • 13-11-2020

Answer:

0.75 apples about 3/4 ig

Step-by-step explanation:

it's just u will divide 1.5 to 1.98 to get how many apples

Answer Link

Otras preguntas

A box contains 4white balls and 5black balls.Two balls are drawn at random.Find the probability that 1)both white 2)both black
7.51 rounded to the nearest tenth
Please answer quickly
5. Briefly explain the Columbian Exchange and name two goods which were imported through it.
Write a method reverse( ) for OurLinkedList class. The method should return a new OurLinkedList object that is the reverse of the original. You may only ass
Find the area of this circle use 3.14 or 22/7 or pie round your answer to the nearest hundred if necessary
sin (2x +14) = cos (x - 5)
what is the domain of h
What is the surface area of the hemishpere? 32 m
Kayla drew a diagram to compare convex and concave lenses. Which labels belong in the areas marked X, Y, and Z? X: Causes light rays to bend away from the princ