sni766554
sni766554 sni766554
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please help my cousin do this. She isn't that bright in math.

Please help my cousin do this She isnt that bright in math class=

Respuesta :

Statetravelsandtours
Statetravelsandtours Statetravelsandtours
  • 13-11-2020

Answer:

$4.8 for sugar and $25 for butter.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a beaker with water and the surrounding air are all at 24'C. after ice cubes are placed in the water, heat is transfered from
Twenty two more than four times a number is less than 82
0.55% as fraction in simplest form
The price of a stock market went down $4.25 on Monday and then $2.75 on Tuesday what was the overall change in price for the two days?
Which of the following is a symbol of Beowulf's victory over the monster Grendel? Beowulf's sword the overturned mead-benches Grendel's claw the broken hall doo
Solve each equation for the indicated variable T=an+b (solve for B)
Is colony a collective noun
What is the area of the moon?
does it make sense to connect the points on the graph with a solid line? Explain
2g - 3 = 35??? help !?