giselle62142 giselle62142
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 bunch of grapes for $2. How many can you buy with $18?

Respuesta :

jovanjojoilic jovanjojoilic
  • 13-11-2020

Answer:

9

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

help me pls with the answers pls, identify each pair of angles as complementary,supplementary, or neither
compare and contrast African art with the work of modern and contemporary artists
your hand gets cold after holding a glass of iced tea, this is an example of heat transfer through
Ms. Corbin showed us her invention in our science laboratory. Which word in the sentence is a preposition?
(need help!) A dart is thrown at the board shown. It hits the board at a random point. Find the probability that it will land in the unshaded region. Round to t
The purpose of government regulatory agencies like pure food and drugs administration and the securities and exchange commission is
For the standard normal curve, find the z-score that corresponds to the 90th percentile.
How many gallons of punch will sadie make?
(1) Americans love ice cream. (2) In fact, on average, each American eats about six gallons a year. (3) Though ice cream may seem as American as apple pie, it d
if a crate contains 25,500 ounces of rice , about how many kilograms does it contain?