bchxhxhb bchxhxhb
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 3 pounds of apples cost $1.89 how much do 5 pounds cost

Respuesta :

studyehs studyehs
  • 12-11-2020

Answer:

$3.15

Step-by-step explanation:

divided by 3 then multiplied by 5

give brainliest please!

Answer Link
Anita2005
Anita2005 Anita2005
  • 12-11-2020

Answer:

3.15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following are the components of photochemical smog? I. Sunlight II. Unburned hydrocarbons III. Nitrogen oxides I and II II and III I and III I,
what is the database and presentation for files​
Color association works by: A organizing notes in color-coded file folders. B. drawing pictures of ideas using at least three differ O C. connecting different c
What does Montag think Mildred has done? What is Mildred’s reaction?
A 7-year-old client has been complaining of headache, coughing, and an aching chest. The care provider makes a diagnosis of a viral infection. The child's mothe
2. Which of the following equations is in Standard Form? -3x+x^2=4 x^2-4-3x=0 x^2-3x=4 x^2-3x-4+0
How to do this question plz answer ​
which site offers a comprehensive look at all of your federal loans?
7. The winner of the contest will receive $1000000.
20x^2-32x=224 How do I solve this equation?