5927001326 5927001326
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 4 oranges for $3.80. How much does one orange cost?

Respuesta :

algoins990
algoins990 algoins990
  • 12-11-2020

Answer:

95 cents

Step-by-step explanation:

3.80/4 = 0.95

Answer Link

Otras preguntas

What Does 'House Poor' Mean?
What Is Paranormal Fiction?
By controlling trade, three great kingdoms developed in West Africa. These were the kingdoms of Ghana, Mali, and ______. Fill in the blank.
Plz help... 6b - 49 =2(b - 3)
what does 'all eyes on me' mean?
What Is Mind Control Fiction?
how do I expand r(r-r2) the 2 is meant to be r squared
What is the Rosetta Stone?
explain why it is usually only necessary to test one point when graphing an inequality
does a polygon usually have more sides or more angles. Explain.