Kh0313336
Kh0313336 Kh0313336
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Somebody please help me with this question I don’t get it :(

Somebody please help me with this question I dont get it class=

Respuesta :

Dreadloxx
Dreadloxx Dreadloxx
  • 12-11-2020

Answer:

The rental costs $2 per mile (third from top answer)

Reasoning:

The graph on the side follows the slops of y=2x (rise of 2, run of 1) , therefore at x=1, we know that the y value must be 2.

Meaning The third option (The rental costs $2 per mile) is the only

correct answer

I hope this helps you and good luck!

Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?