linneakathleen
linneakathleen linneakathleen
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME!!!!!!!!!!! NEED ANSWER IN LIKE 6 MINS!!!

PLEASE HELP ME NEED ANSWER IN LIKE 6 MINS class=

Respuesta :

chasedmichael24273
chasedmichael24273 chasedmichael24273
  • 12-11-2020

Answer:

yes, $20.

Step-by-step explanation:

If you draw a line through the points it makes a straight line, so it is linear.  And you get $20 by dividing $100 per the 5 people.

Answer Link

Otras preguntas

during physical changes ,matter always retains its
A STORE IS GIVING AWAY A $10 COUPON TO EVERY 7TH PERSON TO ENTER THE STORE AND A $25 COUPLON TO EVERY 18TH PERSON TO ENTER THE STORE. WHICH PERSON WILL BE THE F
what is the unit rate and each rate for 420 miles in 7 hours
5. At Euclid Middle School, of the 30 girls who tried out for the lacrosse team, 12 were selected and of the 40 boys who tried out, 16 were selected. Are the ra
Robert bought X pounds of potatoes for $1.99 per pound. He paid for the potatoes with a $10 bill. Which of the following variable expressions represents the amo
Which symbol makes the sentence true? − 5/12 _ − 2/5 A. < B. > C. =
One modern-day social structure that had its origin in the Neolithic era is ________. a. trade of goods and services b. democratic government c. equality bet
What are the characteristics of soild?
What is the halfway point of 150 and 250
what is 27/100 simplified