Krgala01
Krgala01 Krgala01
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Brand A is $5 per 60 pound bag and Brand B is $12 per 150 pound bag. What Is the unit rate that brand A is selling for

Respuesta :

turtle62407
turtle62407 turtle62407
  • 12-11-2020

Answer:

YEEYEE

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

FIRST ONE TO TELL ME THE ANSWER GETS BRAINIEST IT IS A MATH WORD 13. (16 letters). A word or phrase.
The Four Noble Truths and the Eightfold Path contain essential messages from _________. A.Islam B.Judaism C.Christianity D.Buddism
Describe the path of an impulse associated with lifting your arm. What part of the brain starts this impulse? Also, this isn't a completely accurate category, b
Sue got 48 out of 60 questions right on a quiz. What percent score did she get?
I'm confused, anyone?
Solve: negative 1 over 2 x + 3 = –x + 7
The length of a rectangle is 5 mm longer than its width. Its perimeter is more than 30 mm. Let w equal the width of the rectangle. Write an expression for the l
One foot is equal to 12 inches. The function I(f) takes a length in feet (as input) and returns a length in inches (as output). I(f) = 12f If the output numbe
Which best describes timbuktu and its importance to the mali empire?
Was the post war britain 1940 a revolutionary government or merely reformist ?