kobski24 kobski24
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Matt bought 8 pie molds at a cost of $0.67 per mold. He also bought 8 pre-
made crusts at a cost of $0.63 per crust. How much did Matt spend on pie
molds?

Respuesta :

briannamrodriguez200 briannamrodriguez200
  • 12-11-2020

Answer:

$5.36

Step-by-step explanation:

multiply 8 by .67

Answer Link

Otras preguntas

4 tens + 6 tens in standard form
What is the area of the circle shown if the area of the shaded sector is approximately 7.5 cm2? (Points : 1) 45 cm2 75 cm2 90 cm2
which of these is not a subatomic particle? proton ion neutron electron
What did Francis Cabot Lowell and Samuel Slater have in common? (5 points) Their inventions allowed the U.S. economy to decrease dependence on slaves. Their i
What is the value of x in the figure? (Figure included.)
please answer this question
53 POINTS FOR THIS QUESTION!!!!! TRUE OR FALSE: F(x)=-3(x+2)(x-5)^3>0 when x<-2 or x>5 PLEASE HELP!!!!
which of the following concerns you most about high school ? a. keeping up with schoolwork b. making friends c. staying organized without the help of a teacher
what is the number in scientific notation? ​0.0765
choose the equation of the horizontal line that passes through the point (−5, 1). y = −5 x = 1 y = 1 x = −5