apratts2020
apratts2020 apratts2020
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

I need 4 answers , The cost per pound of the apples on sale is $
.The cost per pound of the apples on sale is $___
.
You can buy
pounds of apples for $18.00 ___
Since 1 pound = 16 ounces, so there are about ___
apples in each pound.
You can buy approximately ____
apples for $18.00.

Respuesta :

BrettLennon
BrettLennon BrettLennon
  • 12-11-2020
I believe the answer would be 18 apples since 1 pound = $1
Answer Link

Otras preguntas

When MgCO3(s) is strongly heated, it produces solid MgO as gaseous CO2 is driven off.Does the oxidation number of carbon change upon the formation of CO2?
lara has a tin of peanuts cashews and pecans she will pick a second nut without looking. how many outcomes are there for her two picks?
wats the 60% off a prize that is $20.00
A graph depicts force versus position. What represents the work done by the force over the given displacement? A. The work done is equal to the product of the m
what does como eres tu mean in spanish?
write an equation that is perpendicular to the line y = 2x + 13?
List all integers between -0.6 and 4.17 THANK U
What are the characteristics of mass culture?
Hey, need some help reverent A. respectful B. respect C. reply D. to spoil
If f(x) is 4x-3 what is (f^-1of) (10)