neenaayeppp
neenaayeppp neenaayeppp
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

a store selling five packs of granola bars for $3.41. what is the simplify unit rate for packs per granola per dollar ?
​

Respuesta :

ianlfrantz2007
ianlfrantz2007 ianlfrantz2007
  • 11-11-2020

Answer:

uh im not sure what the question is asking, but i think the answer is .68

My logic:

just divide 3.41 by 5 to get your unit rate!

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Why are stars and solar systems separated in the diagram below?
Explain the Romans’ military equipment and how they were used
Which phrase from the passage most helps create a tone of desperation? each petty artery Still am I call’d Unhand me, gentlemen make a ghost
What green house gas is the most powerful absorber of radiation emitted by Earth?
FACTOR: 2x^2-17x-33 and find the extraneous soultion, if there is any. ALL WORK SHOWN (or at least most of it) thank you!!!
An ice cream store is conducting a survey asking customers to rank the top 5 out of 10 new flavors introduced this year. How many possible arrangements exist?
given the transformation rule f(x + 2), how will the graph of the function change?
use properties of logarithms to condense the following expression as much as possible , writing the answer as a single term with coefficient of 1. All exponen
What is ( I'm a friend in French
Which must exist before a country can specialize its production?