Seudónimo Seudónimo
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

I’m so confused. I need help :C

Im so confused I need help C class=

Respuesta :

NOTAdrian
NOTAdrian NOTAdrian
  • 11-11-2020

Answer:

Apple A

Step-by-step explanation:

Apple A 6.90/6 = 1.15 lb

Apple B 12oz/ (16oz or 1lb) =3/4   .90/(3/4) =1.2lb

Apple C 0.45/(1/4)= 1.8lb

Answer Link

Otras preguntas

i need with math it say the ride-it store rents bicycles. the cost is $8.50 for 1 hour, $13.64 for 2 hours, $18.80 for 3 hours, and 23.95 for 4 hours. if the pa
A laptop computer is priced at $650. If the sales tax is 5%, find the total cost of the computer, including sales tax.
i need with math it say the ride-it store rents bicycles. the cost is $8.50 for 1 hour, $13.64 for 2 hours, $18.80 for 3 hours, and 23.95 for 4 hours. if the pa
i need with math it say the ride-it store rents bicycles. the cost is $8.50 for 1 hour, $13.64 for 2 hours, $18.80 for 3 hours, and 23.95 for 4 hours. if the pa
Proof: Given: Isosceles trapezoid TRAP with TR=PA Prove: Angle RTA = angle APR
Proof: Given: Isosceles trapezoid TRAP with TR=PA Prove: Angle RTA = angle APR
Proof: Given: Isosceles trapezoid TRAP with TR=PA Prove: Angle RTA = angle APR
Proof: Given: Isosceles trapezoid TRAP with TR=PA Prove: Angle RTA = angle APR
i need with math it say the ride-it store rents bicycles. the cost is $8.50 for 1 hour, $13.64 for 2 hours, $18.80 for 3 hours, and 23.95 for 4 hours. if the pa
i need with math it say the ride-it store rents bicycles. the cost is $8.50 for 1 hour, $13.64 for 2 hours, $18.80 for 3 hours, and 23.95 for 4 hours. if the pa