Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

geometry help please!!
Social psychologists' emphasis on construals of social situations has its roots in ________ psychology.
You are assigned to speak to a large group about your experiences in high school. What can you do in your preparation to address your audience effectively? Ple
Muriel collects rainwater in a large barrel that weighs 20 pounds. When there are 10 gallons of water in the barrel, the total weight of the barrel and the wate
an ice cream stand sells chocolate, vanilla, strawberry ice cream as well as a choice of 22 toppings. How many choices are there for a single flavor of ice crea
What makes South!, a memoir by Ernest Shackleton, fall under the nonfiction genre?
Solve the given initial-value problem. the de is a bernoulli equation. x2 dy dx − 2xy = 4y4, y(1) = 1 2
which of the following is the inverse y=3x
HELP!!!!!!!!!!!!!!! A duck walked up to the lemonade stand and he said to the man running the stand........
the number of hours, t, that bacteria spread 10-fold can be modeled by the equation B(t) = B0(10)5t. There are 25 bacteria present initially and a biologist wis