K3ypilipfoclw
K3ypilipfoclw K3ypilipfoclw
  • 02-10-2016
  • Mathematics
contestada

jasmine bought 7 yards of fabric. the total cost was $45.63. what was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-10-2016
$6.52 for every yard she bought

Answer Link

Otras preguntas

800 is 10 times as much as_____
why is the use of the inquiry process a practical way to approach science HELP
a=(vf-vi)/t solve for tsolve for vi solve for vf
is -n always sometime or never a positive number ?explain
What is 5000 one tenth of?
Where are genes located?
Equivalent decimal are decimal that have the same value. TrueOrFalse
What's the square root of 98
What is 8.7 billion as a scientific notation
How do you compare distances in words? ex: jack travels 2.45 miles to school. Wanda travels 2.31 miles to school. Compare the distance using words.