garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

Not everyone has the same taste in fashion. different people have different tastes in clothing and accessories. true false
What is the value of y in the equation 3(3y − 15) = 0? A.5 B.6 C.7 D.9
Which of the following processes does the body NOT use protein to perform?A. repairing musclesB. producing hormonesC. making hemoglobinD. creating amino acidsPl
divide the decimal numbers:12.012÷6
PLEASE HELP Find an equation for the nth term of the arithmetic sequence. a18 = 97, a20 = 281
Which type of credit is usually used for cars, mortgages, and student loans? consumption credit installment credit secured credit cards service credit
A ________ determines what cpus a system can use, what integrated ports the system can provide without use of third-party products, and the number and types of
A force of 6N and another of 8N can be applied together to produce the effect of how much newtons?
When their period of service ended, indentured servants A) had to pay the landowner "freedom dues". B) were forced into slavery. C) lost land they owned. D) cau
Find the sum of the first 12 terms of the sequence. Show all work for full credit. 1, -4, -9, -14, . . .