averies2673974 averies2673974
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Please help I'll give brainliest

Please help Ill give brainliest class=

Respuesta :

amanjotkaur788
amanjotkaur788 amanjotkaur788
  • 03-11-2020

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link
sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 03-11-2020

9514 1404 393

Answer:

  b.  The cost of orange juice is $3 per jug.

Step-by-step explanation:

A "unit rate" is a rate that is "per <single item>" The rates given are per the following numbers of items:

  a: 3

  b: 1 . . . a unit rate

  c: 10

  d: 2 (dozen) or 24 (single roses)

The rate of selection B is the only unit rate.

Answer Link

Otras preguntas

Which event do historians consider to be the moment of transformation of the delian league into the athenian empire? question 13 options:?
Which is correctly written? A) Sobbing, Jenny ran up to her father. "Daddy! Amelia is so mean. She said, Get away from me! " B) Sobbing, Jenny ran up to her fa
Google what is 2 and 5/6 as a decimal
How did Britain lose the revolutionary war
Who were the ottomans
Why do metals lose shine but gold does not?
The velocity of a car is 65 m/s and it’s mass is 2515 kg. What is it’s KE?
30 POINTS! + BRAINLIEST
Describing the most significant parts of a text is known as?
which materials are part of a person’s body composition?