Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which zone is more productive in the ocean
If an organism is known to have 38 chromosomes in each body cell, how many chromosomes will each new gamete have after meiosis?
Typical Animal CellI need help with the diagram ​
Need help with Math question
Humans rely on the ocean for a wide variety of resources. However, many human activities impact ocean ecosystems. Although some of these impacts have positive
Which object has a greater surface area: a cube with edges of 1 centimeter or a cylinder with a diameter and height of 1 centimeter?
Compare an angle having a measure of 120° with that of an angle whose measure is 5pi/6 radians. Explain your reasoning.
An architect created a scale model of a building that was to be built. A scale model with a base of 3 feet and height of 7 feet. A larger scale model with a bas
A national survey of companies included a question that asked whether the company had at least one bilingual telephone operator. The sample results of 90 compan
please help i will mark brainly !