KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How manures and composts are different?​
Hey is my answer correct and if not can you give me a brief explanation was the correct answer? :)
Patrick's family finally convinces him to see a mental health specialist, and he has subsequently been diagnosed with a personality disorder. If Patrick is diag
Sandra and Eduardo do many things. Choose the verb that best completes each sentence
why did the crowd gather outside central high school in little rock​
Last minute question emergency please
Exercise 12: Fill in the blank with A, AN, THE or (x) for "no article" for each blank. 1. What's _______ longest river in _______ world? Is it _______ Amazon or
if 2 sides of a triangle are 6 and 16, what is the range of the possible lengths of the third side?
If the resistance reading on a dmm’s meter face is 22.5 ohms and the range selector switch is set to the R x 100 range what’s the actual measured resistance of
CaCl2 has which bond?