jovoncox4 jovoncox4
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Alfredo bought 3 new notebooks for school. He paid $2.49 for
all the notebooks. Which equation can be used to find n, the cost
of each notebook?
A
3n = 2.49
© 2.49 + n = 3
8
2.49n = 3
D 3 + n = 2.49

Respuesta :

mattdunkel13 mattdunkel13
  • 03-11-2020

Answer:

3n=2.49

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If it takes 3127 feet of computer cable to wire an office building how much cable will left if the wire is taken from a 5000 foot reel
I need help Sloving this question
Show work to this problem
Divide 6⁄13 by 6⁄12 A. 9⁄16 B. 1⁄12 C. 12⁄13 D. 13⁄12
for most populations that are growing as resources start to become less available the population
Need help thanks!! Don't know how to solve problem
"i am the light of the world" emphasizes jesus as the incarnation of god in?
Hallucinogens distort an individual's perceptions of reality.
what U.S. cultural regions is best known for serving seafood
How long will it take to drive 30 miles going 15 mph?