pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

How did the columbian exchange affect the americas and europe?
Why is staining useful when studying cells through a microscope?
Typographers measure font sizes in units called points. One point is equal to 1/72 inch. Esmeralda is typing a research paper on her computer. She wants to text
Determine the volume in liters occupied by 14g of nitrogen gas STP
Josh spent3/7ofmoney on game.he has left$16. How much money he spent on game
In Alice's Adventures in Wonderland, why does Alice alternately eat from opposite sides of the mushroom? a. to escape from Wonderland b. to make herself grow
how many fluid ounces are in a gallon
Which additional word in the sentence should be capitalized? We met grandma in the aisle with the frozen foods near the bakery. a. Foods b. Frozen c. Bakery
Please help! Chemistry thermodynamics! 18 pts! A chemical reaction is carried out in a closed container. The energy absorbed by the chemical reaction is 200 kJ.
What are 4 features found olny in eukaryotic?