chloeclark96 chloeclark96
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

one pound of apples costs $3.25 . Five pounds of apples cost $16.25

Respuesta :

Crispyboii Crispyboii
  • 02-11-2020

Answer:

that is correct

Explanation:

3.25*5=16.25

Answer Link

Otras preguntas

what is Czechoslovakia​
Please help ! Will give brainliest
'Men and women are two sides of coin.' Justify the statement in your own words.​
out of a group of zebras 6/5 times the square root of the number of zebras are playing on the shore of the tank remaining six are quarrelling in the water calcu
a water hose head filled up 1/7 of a pool after 1/10 of an hour at this rate how many hours would it take to fill the pool​
Which expression has a value of 8 A 720 ÷ 9 B 720 ÷ 90 C 7,200 ÷ 9 D 7,200 ÷ 90
clothes define a person ​
Read the passage. In 1856, the government was taking steps to create a public-school system. Progressing, the legislature passed the first public-school law in
Why it is important to ensure child right?
In what aspects do minerals differ from eachother​