ahanafaunoy ahanafaunoy
  • 01-11-2020
  • English
contestada

It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?

Respuesta :

cjanice2020
cjanice2020 cjanice2020
  • 01-11-2020

Answer:

6.99 for 90 fl. oz

Explanation:

If you find how much it is for just 1 fl. oz. for each price then you can see that 6.99 for 90 fl. oz is a better deal.

Happy Halloween!

Answer Link

Otras preguntas

Help! Analysis Class
Please help me with number 12
A. 1/6 B.-1/6 C.6 D.-6
The graphs show how many words per minute two students read. Drag to the table the unit rate that matches each graph.
What do you regard as the most important rights and liberties that we possess as americans
What food is eaten on special occasions in this area of South Africa
The number of cracks in a section of interstate highway that are significant enough to require repair is assumed to follow a Poisson distribution with a mean of
Solve for x: 2(6 − 2x) + 3x = 4 + 2(5 + x)
Please need help on this one
ayuden me me hacer un cuento inventado