johnsonmm0717
johnsonmm0717 johnsonmm0717
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Cheryl paid $37.20 for 12 gallons of ice cream for a school picnic. How much would 1 quart of ice cream cost?
$0.68
$0.78
$3.10
$4.10

Respuesta :

Cameronlazor
Cameronlazor Cameronlazor
  • 22-01-2021

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help??? WILL MARK BRAINLIEST Write use the points (3,63) and (5,107) and write it in y = mx + b form and please don't forget to explain.
I need help with this proof, I will give 20 points and brainliest to the person to answer correctly! Given: ONL=MLN, O and M are right angles Prove: LM=NO Stat
The base of a parallelogram is 1.4 feet long, and the height is 0.32 feet. What is the area of the parallelogram?
Plz i need a reading log with only title of the book and summary of what you read and number of pages
What was the main goal of the settlement house movement?
A tennis player throws a ball vertically upwards at 4.90 m/s. How long, in seconds, does the ball take to return to his hand (assuming it has not moved since re
Which if the following lines has a slope of -1/2? A). x+2y=0 B). x-2y=0 C). -x+2y=0
Which platform allows people to buy of digitized books online from anywhere? A. Viber B. Daily Booth C. Jaiku D. Copia
Tom has 3 pounds of clay. He uses 3/4 pound to make a vase. how much clay is left?
In the consumer culture of the 1920’s