wjdbwjbdjw
wjdbwjbdjw wjdbwjbdjw
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Taylor paid $8.10 for 3.6 pounds of apples what was the price per pound of apples

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-10-2020

Answer:

2.25 per pound

Step-by-step explanation:

i took 8.10 divided by 3.6 to get the price per pound

(brainllist plz)) (if helped)

Answer Link

Otras preguntas

(Hypothetical question) If the earth was square and not round what would it be like
Find the upper quartile for the following data set: 7,9,13,4,18,3,9,10,15,8,2,6,9 A. 7.5 B. 6.5 C. 9 D. 5 E. 11.5
PLEASEEE HELPPPPPP GIViNG POINTS
Find the missing fraction. ?? - 3/10 = 1/5
very important question please solve it;(​
How do I say my mom in Spanish? (plz help me out)
Write the equation im standard form without fractions. y=1/6x-2
Does anyone know how to do this???
A 90% confidence interval for a population is found to be (0.62,0.68) what is the sample proportion
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST AND 5.0 RATING