Respuesta :

Answer:

Rs. 250

Step-by-step explanation:

The price of 41 g. apple is Rs 10.25

The price of 1 g. apple is Rs 10.25/41, = Rs 0.25

The price of 1 Kg (1000 g.) is 0.25 x 1000 = Rs 250