amhernandez828
amhernandez828 amhernandez828
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

If cheese costs $5.65 per pound, what will be the total cost of 2.2 pounds of cheese?​ plz help meee

Respuesta :

scelle1025 scelle1025
  • 13-10-2020
The answer is $12.43

Multiply the two numbers.
Answer Link

Otras preguntas

A recipe includes 8 cups of flour and 2/3 third cups of sugar right the ratio of the amount of flour to the amount of sugar as a fraction in simplest form
How are the basic beliefs of your faith similar to the other monotheistic faiths? for islam, christianity and judaism
Suppose you use a microscope to look at a cell from the leaf of a tree. What structure will you see that would not be found in a cell from your fingernail? A. m
which. of these men was a leading physition of the time and helped found the first american antislavery society
Guest at a pizza party are seated at three tables. The small table has 5 seats and 2 pizzas. The medium table has 7 seats and 3 pizza. The large table has 12 se
Which of the following statements shows the halving and doubling strategy to find 28 x 50
how were the social classes of sumer organized ??
This is yes/no question. Does 0.1 equal 10 percent? If not what does it equal? Brain dead
what lake and dam is approximately 50 miles east of mason
Help with 13,14,15 please?? Look at the picture