lailam2
lailam2 lailam2
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada


Aubrey went to the movies with two friends. They bought 2 boxes of candy to share. Each box costs $2.75. How much did th
candy costs

Respuesta :

brownjocelyn838
brownjocelyn838 brownjocelyn838
  • 13-10-2020
The candy cost $5.50.
Answer Link

Otras preguntas

What is the rubber substance that is used to prevent child birth and stds
Differentiating a Logarithmic Function In Exercise, find the derivative of the function. y =In x/x^3
Choose the scientific question. A. Would you like to have a frog as a pet? B. Who is the smartest biologist alive today? C. Which university has the fanciest
I put a picture of the questions help please
your cat weighs 10.4 pounds. How many kilograms does your cat weigh?
The juice dispenser in the cafeteria holds 22 1/4 pints of juice. The glasses in the cafeteria only hold 1/4 of pints of juice. How many glasses can be served a
An Empirical Bargaining Model with Digit Bias – A Study on Auto Loan Monthly Payments
I need to know the answer and explanation if possible !
In what stage of the cell cycle will cytokines begin
what are the five activities that business must perform to generate revenue and make a profit