eriannagreene eriannagreene
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for 4 candy bars for $3

Respuesta :

estherjobpsalm
estherjobpsalm estherjobpsalm
  • 13-10-2020

Answer:

$1.33

Step-by-step explanation:

divide 4÷3

and you get

1.333333333=

$1.33

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements is TRUE about capital goods? A-Capital goods are bigger and more expensive than consumer goods. B-Capital goods are only used
Which organ is being described in this statement? If this organ malfunctions, all other body systems would be unable to get rid of wastes. a. esophagus b. kidne
He did not show up for his interview because his brother and _____ were at the beach instead. a. his b. he c. him d. he's
PLEASE HELP!!!!!!!! All of the following are common air pollutants that can be damaging to the environment except a. particulate matter. b. carbon monoxide. c.
A line passes through the points (6,3) and (-4,8). The line also passes through the following points. Calculate the missing co-ordinate. a. (13,y) b.(x, 7.75)
As a result of this crisis in 1973–1974, U.S. citizens became aware of ecology. a. energy crisis c. nuclear war b. urban flight d. loss of farm land
Which gland is responsible for releasing melatonin?
which statement represents a key idea directly associated with John Locke's two treaties of government
48 = 3/2y simplify your answer as much as possible
The weights of 40 students were recorded. If the 75th percentile of their weights was 140 pounds, what is the total number of students who weighed more than 140