ca3ermw7gp ca3ermw7gp
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

4 pound tomato cost 14 dollar how much does 1 pound cost

Respuesta :

mikayelsahakyan1 mikayelsahakyan1
  • 13-10-2020

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:

14/4 =3.5. To check answer multiply 3.5 by 4. You get 14

Answer Link

Otras preguntas

Two motorcycles are traveling in opposite directions at the same speed when one of the cyclists blasts her horn, which has frequency of 544 Hz. The other cyclis
Design a program that gives simple math quizzes. The program should display two random numbers that are to be added, such as: 247 + 129 The program should allow
The purpose of the letter is to…. Select one: a. convince the teacher that the wrong grade was given in hopes of receiving a higher grade. b. demonstrate the pr
HELP ASAP ROCKY!!! will get branliest.​
Fluid taken in by the ureter
what is the volume of 5 m 8m and 10.5m​
On a coordinate plane, a curved line with minimum values of (negative 0.8, negative 2.8) and (3, 0), and a maximum value of (1.55, 10.8), crosses the x-axis at
Marcus played 3 different activities this week after school. The time he spent playing is described below. Swam forof an hour Played soccer for 9/10 2/3 2/4 of
Which of the following sentences uses the most evocative (sensory) language to describe the photo above? A. The mountain was very wide and rocky. It looked lik
what is the difference between veins and arteries.​