steresiakimani
steresiakimani steresiakimani
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

ShaliaMckay18
ShaliaMckay18 ShaliaMckay18
  • 13-10-2020

Answer:

$120

Step-by-step explanation:

20*6=120

Answer Link
HurricaneTide
HurricaneTide HurricaneTide
  • 13-10-2020

Answer:

$120

Step-by-step explanation:

If lessons cost $20 per week, multiply the cost ($20) by the amount of weeks (6);

20*6= 120

Answer Link

Otras preguntas

Draw and label the imagine of ABC after a reflectiok accross line l and a trsnalation along v make sure to label the final image appropriately
The diluted solution of potassium nitrate can be prepared from the original stock solution. What remains the same in both solutions?
Is Circe a help or a hindrance in Ulysses's hero's journey in the book adventures of Ulysses by Bernard Evlsin
• natural rightsseparation of powers• political equityThe teachings of Enlightenment thinking listed above provided the basis for theA teaching of the Protestan
Ty mere says that 7/10 x 7/10 equals 49/10
What is the function of sodium bisulfite in the procedure for isolating cyclododecanone?
After a disaster and a response, evaluation of the response helps to do what? Select all that apply:A. Identify what procedures workedB. Identify what procedure
A track runner counted the number of races he had during a season. The graph shows the relationship between the number of track meets, x, and the number of race
Which climatic zone is always hot and humid?O temperate continentalO aridO MediterraneanO tropical wetA1
How often should you get your air ducts cleaned?