Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

anitaupadhyaybmc
anitaupadhyaybmc anitaupadhyaybmc
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

60.50 × 5.5= 332.75 rupees

Step-by-step explanation:

Hope this helps you

Do mark me as brainliest

Answer Link

Otras preguntas

The diagram shows a parallelogram.2x3x - 15(2x242xWork out the value of x.​
Determine the x- and y- intercepts for the graph defined by the given equation. y = x + 8 a. x-intercept is (0,8) c. x-intercept is (-8, 0) y-intercept is (-8,
Organizational behavior knowledge
WILL MARK BRAINLIEST PLEASE HELP ME
Convert 100 miles per hour to miles per minute.
Witch Roman emperor was responsible for extending the boundary’s of the empire
PLZ HELP GIVE BRAINLY In the article, "The Iroquois Confederacy," what is the author's viewpoint on the effectiveness of the Iroquois Confederacy? The Iroquois
Express the following numbers in the generalised form.(a) 365(b) 872​
Who was the 4th president
Please help if you can Thank you so much!