bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

This is for anyone who needs points just respond something random to this.
Will give brainliest Read highlighted text on the picture
List 10 trees that grow in Nigeria. ASAP IT'S MY HOMEWORK! !!
Select the data type for each example below. Possible answers -Int -float -string
Someone plz help me :(
Complete the sentence with the correct response. Technology that allows physically challenged users to interact with computers is called (blank) technology.
If you love god you will help me pls
What was emperor justinian's main contribution to byzantine law
an outlier may be defined as a data point that is more than 1.5 times the interquartile range below the lower quartile or is more than 1.5 times the interquarti
Now find the sum what 2 5/6 and 1 5/6 2 1/5 and 1 5/6= 2 6/30+1 25/30 I need HELP!!