hanatarek1812
hanatarek1812 hanatarek1812
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

A packet of sweets costs $2.25.
Felipe and his brother share the cost in the ratio 5:4.
How much does Felipe pay?

Respuesta :

shdhfhdhdh
shdhfhdhdh shdhfhdhdh
  • 03-10-2020
Felipe pays 1.4 dollars
Answer Link
Shaylensantiago12
Shaylensantiago12 Shaylensantiago12
  • 03-10-2020
Felipe pays 1.4 dollars .
Answer Link

Otras preguntas

Find the measure of ∠FDE. Assume △DEF ≅ △GHJ.
True or false: market capitalization is equal to # of shares outstanding times earnings per share.
Imagine that you are plotting points on a coordinate plane. Each axis is labeled with integers from −5 to 5. Explain how you would plot a point at the location
Describe how increased productivity affects costs of production and standard of living
A foal from a red colored mother and a white colored father, has a light red coat. What are the likely genetics behind the foal’s coloration. What makes you t
What is the difference between an index and a glossary
Kevin had $20. He bought a pen with 15% a notebook with 20% and a paintbrush with 8% how much money is left. EXPLAIN (TEST CORRECTIONS )
If a person thyroid thymus and pancreas are all malfunctioning and which other gland should be checked and why
What is the x intercept of 3x-4y+18=0?
Compare and contrast the lithosphere and the asthenosphere(3 different 2 similarities)