tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

A salesperson earns ​$125 commission selling ​$2 comma 500 worth of television sets. What is the commission​ rate?
Please help?????whjswkowoww
using the word dolur
In the diagram, BC ≅ EF and ∠A and ∠D are right angles. Right triangles A B C and D F E are shown. Angles B A C and E C F are right angles. The hypotenuses of
What is the central idea of Food Safety Myths Exposed? To avoid food poisoning, thaw food properly. To avoid food poisoning, wash food properly. To avoid food
What “mischief” does the speaker do? He tears down the wall each spring. He questions the tradition of wall-mending. He wants the neighbor’s cows to get lost
Complete the steps in solving the quadratic function 7x – 9 = 7x2 – 49x by completing the square
Brady creates the graph below to keep track of the appropriate height of the grass on his lawn over time. What is the dependent variable in this situation
simplify 3x^5 times 5x^3 can someone help please
HELP!! PLEASE!!! I STINK AT MATH