gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which statement describes the energy involved in diffusion? Diffusion requires energy in all cases. Diffusion requires energy only to move material in through t
What does Romeo do after Paris dies?
Hey! can you please do these 5 questions correctly? Thanks and i need answers ASAP :)) (will give 20 points and brainliest)
A ​56 inch pipe is cut into two pieces. One piece is three times the length of the other. Find the length of the shorter piece. The shorter piece is ___inches l
• Applied reason to the human world • Stimulated religious tolerance • Fueled democratic revolutions around the world Which era of world history is best describ
What does this quote mean to you? "You may need to fight a battle more then once to win."
Type the correct answer in the box. The Jews waited for Yahweh to send them a (Blank) who would protect them from the Romans.
Mike (M) is 3 times as old as Trey (T). If Mike is 10 years older than Trey, how old is Trey? M = 3T M = T + 10
Samantha invested $14,000 at 6% simple interest for 1 year. How much is in the account at the end of the 1 year period
pls help pls or i will fail pls hurry