velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

how was the constitution of Rome different than the consituation of the United States​
Which of the following are physical signs of frostbite? Very white skin Red skin Waxy skin Very black skin
A defendant is the only party in a criminal trial that can appeal a court’s decision. True False
You suspect that a serious developmental disorder is due to a chromosome abnormality and prepare a karyotype from an affected individual. In analyzing the kary
You decide to freeze water to make ice. When you place the tray of water in the freezer how does the behavior of the water molecules change?
Select two ways that the industrial revolution caused Europeans to look for new colonies?
a^3+b^3solve this........​
A stereo system is being installed in a room with a rectangular floor measuring 13 feet by 11 feet and a 7​-foot ceiling. The stereo amplifier is on the floor i
PLEASE HELP Solve the equation, x2 - 2x - 8 = 0 by completing the square . a. x = 4 or x = -2 b. x = 4 or x = 2 c. x = -4 or x = -2 d. x = -4 or x
7b + (5b-7) please solve this