animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Human impact on one system leads to changes in more of Earth’s systems. True or false?
graphs are used to show how the responding variable changes in response to the -------------------  variable.
what is 28.09 rounded to the nearest tenthvis
What features of Therapsids suggest the group was transitional to reptiles and mammals?
Air pollution affects everyone equally. True or false?
what is 5,900 round to the nearest thousand
R(p)=-1/2p^2+1900p at what prices p is revenue zero?
What is the x-intercept of the line with the equation  8x-1/3y=16
How did Benjamin Banneker uses Rhetorical strategies to argue against slavery?Be specific Thank you,
help me please 1-6 I've been having a hard time with these