ANSWER ME AND WIN BIG!!!!!
Henrietta is planting a new flower garden. She wants at least 4 times as many yellow rosebushes as red rosebushes. Each yellow rosebush costs $7.50 and each red rosebush costs $4.75. She can spend no more than $125.
Let x represent the number of yellow rosebushes and y represent the number of red rosebushes.