xjellyx xjellyx
  • 14-09-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for 5 notebooks that cost $9.45

Respuesta :

gabbydiaz326
gabbydiaz326 gabbydiaz326
  • 14-09-2016
Divide $9.45 into 5 yr answer would be $1.89 per notebook
Answer Link

Otras preguntas

Ary, a high school student with no interest in academics, has started to study for four hours every week to avoid getting poor grades in school. this scenario i
What is one possible consequence of not mentioning obvious counterclaims when you present your claim? You may appear to be rude and avoiding evidence. You may
in triangle abc, the size of angle b is 5 times the size of angle a and the size of angle c is 13° less than 4 times the size of angle a. find the size of the a
The relocation of native americans to reservations and the transfer of americans of japanese descent to internment camps during world war ii are examples of ___
What does this passage reveal about the times Defoe was writing about?
A polygon has 27 diagonal. How many sides does it have?
All applicants for employment at rst corp. must pass a typing? test, including production? workers, custodians, and forklift operatorslong dash—all positions th
How can the reader discover what influences Paul’s viewpoint in The Land?
What is the high point of a story called? A.Exposition B.resolution C. crisis D. All of the above
How many moles of nitrogen are in 66.0 g of nitrous oxide?